На початку 20 століття в Олександрівському парку (нині Парк Шевченка) була викопана яма у вигляді Чорного моря, що мала бути ставком. Проте на її облаштування не вистачило коштів і вона стала слугувати футбольним полем для однієї з позалігових команд. Команда з цієї причини називалась «Чорне море», а її гравці — «чорноморцями». Ця команда не пов'язана напряму з історією нинішнього одеського «Чорноморця», але була першим клубом з такою назвою.
Датою заснування команди є 1918 рік. Саме тоді з'явилася перша команда на заводі імені Петровського за назвою “БРІТ” (Брянський робітничий індустріальний технікум). Згодом, коли почали проводитися чемпіонати Радянського Союзу серед клубних команд, у них брали участь попередники “Дніпра” - “Сталь” й “Металург”, які й захищали честь заводу Петровського. Що стосується "БРІТа", то він брав участь у першості тодішнього Катеринослава, яку розігрували ще 4 колективи - “Оріон”, “Алькор”, “Штандарт” й “Задніпров'я”.
У групі «В» за рішенням Всесоюзного комітету фізкультури місце для участі в змаганнях було надано команді вуглярів Донбасу. Команда одержала горде ім'я «Стахановець» на честь знаменитого новатора шахтарського руху Олексія Стаханова.
1959р. Комітет з фізичної культури і спорту СРСР прийняв рішення про розширення класу "Б". Кількість команд збільшилась з 94 до 101. Серед дебютантів чемпіонату був і тернопільський "Цукровик". Свій перший матч наші футболісти провели в обласному центрі з таллінським "Динамо". Гості виявилися сильнішими 2-1. Команду тоді очолювали: начальник-О.Цукарєв, тренери-М.Соломонко, І.Панін. Серед гравців тоді виділялися-Б.Чувахін, В.Полянський.
Футбольний клуб було засновано 18 грудня 2001 року з ініціативи мера Києва Олександра Омельченка, яку підтримали депутати Київради. У статутному фонді внесок розміром 80% належить територіальній громаді міста Києва. З 2 кола 11 чемпіонату України у вищій лізі правонаступник ФК «ЦСКА» (Київ).
Англійська газета "The Times" оприлюднила список 50 кращих тренерів світу. Складали список вельми респектабельні експерти. Вони запевняють, що консультувалися із зарубіжними колегами і представниками старшого покоління, отже, оцінки були ретельно зважені.
Із появою в Черкасах успішної та перспективної баскетбольної команди «Черкаські Мавпи» про наше місто заговорили по-новому. Баскетбол став професією, захопленням, хобі для багатьох черкасців, а баскетбольний майданчик – улюбленим місцем відпочинку. Черкаси перетворилися на столицю баскетболу. Відтепер тут народжуються баскетбольні традиції, а «Черкаські Мавпи» прославляють наше місто далеко за межами України.
«Спорт — поза політикою!» — улюблений вислів ідеологів спорту. Але вже перші Олімпійські ігри сучасності, що відбулися в Афінах 1896 року, були приурочені до дати найвищою мірою політичної — річниці звільнення Греції від османських колонізаторів-іновірців. Далі — більше. Олімпійські ігри 1936 року використовував у своїх політичних цілях Гітлер.
Джеймс Найсміт відомий в усьому світі, як винахідник баскетболу. Він народився в 1861 році в Ремсей (Ramsay) містечку, біля Елмонта (Almonte), штат Онтаріо, Канада. Концепція баскетболу в нього зародилася, ще в шкільні роки, під час гри в “duck-on-a-rock”.
Хокей із шайбою, канадський хокей або просто хокей[1], гокей, гаківка (англ.hockey, від старофранц. hoquet — палиця пастуха з гаком) — командна гра, в якій дві команди намагаються вразити твердою круголою шайбоюціль — ворота суперника, використвуючи ключки. У кожній команді є один воротар, який захищає ворота своєї команди.
Сто років тому "Петербурзький кружок любителів спорту" організував перше відкрите змагання російських хокеїстів на Північному катку Каменноостровського проспекту. У команді "чорних" і "білих" грали по 7 чоловік. Перемогли "чорні", але через тиждень "білі" узяли реванш. З тих пір 8 березня 1898 року прийнято рахувати днем народження хокею з м'ячем в Росії.
Внутрішня криза на початку 90-х рр, створення АТ "ФК "Динамо" (Київ)" та відповідної клубної інфраструктури. Повернення Лобановського. "Динамо" стає флагманом українського футболу та візитною карткою країни на міжнародній арені
Багато хто скептично ставиться до жіночого футболу і вважає його таким собі "придатком" чоловічого, що виник за феміністичним принципом: мовляв "чому їм можна, а нам ні?!" Насправді історія жіночого футболу починається ще в давні часи та по тривалості не поступається чоловічому.
Тривалий час питання давності того чи іншого виду спорту у Закарпатті не мало однозначної відповіді. Кожна з версій щодо їх виникнення, безумовно є оригінальною. Проте нас цікавить історія зародження й розвитку в краї футбольного життя. Так, після появи в Ужгороді "копаного м'яча" і ознайомлення з ним гімназійної молоді, дітей міської знаті та землевласників, гра надовго завоювала прихильність населення і за досить короткий період стала спортом №1 у Закарпатті.
Історія білоцерківського футболу бере початок ще в далеких двадцятих роках ХХ століття. Але містить дуже несуттєвий характер, тому що жодна команда нашого міста не брала участь у не аматорських турнірах тих часів.
1863 - заснування у Львові осередків гімнастичного товариства "Сокіл", яке першим почало культивувати футбол.
1878 - створення в Одесі службовцями англійських підприємств Одеського британського атлетичного клубу (ОБАК), який почав першим проводити ігри в англійський футбол між членами ОБАК та командами англійських, грецьких та інших суден. Ігри відбувалися на полі ОБАК.
1884 - повідомлення Е.Покровського про футбольні ігри в Англії у книжці "Физическое воспитание детей у разных народов преимущественно России" (М., с. 324), яка поширювалася на етнічних землях України. Це перша інформація про футбол у науковій літературі Росії.
Датою заснування команди є 1918 рік. Саме тоді з'явилася перша команда на заводі імені Петровського за назвою “БРІТ” (Брянський робітничий індустріальний технікум). Згодом, коли почали проводитися чемпіонати Радянського Союзу серед клубних команд, у них брали участь попередники “Дніпра” - “Сталь” й “Металург”, які й захищали честь заводу Петровського.