Історія Великої Багпчки
Історія Великої Багачки нараховує понад 400 років. У першій чверті XVIIст. згідно опису, в польському володінні в середині течій річок Хорола і Псла була волость чи округ Миргородський. До складу цього округу входила Богачка (так раніше називалося наше селище). Селище Богачка згадується на карті французького інженера де Боплана.
Ріст Населення Богачки відбувався внаслідок переселення кріпацького та національного гніту польської шляхти.
Спочатку наша територія входила до складу Речі Посполитої, до маєтностей польського магната українського походження Вишневецького, якому на Полтавщині належало 40 тисяч міщанських і селянських господарств.
З метою захисту села в центрі на пагорбі стояла сторожова вишка, будувалися системи підземних ходів і схованок. У 1648р. і 1696р. Богачка вщент спалювалася Кримськими татарами.
За часів Б. Хмельницького Богачка стає сотенним містечком Миргородського полку, який налічував 256 чоловік. Козаки Богачки брали участь у Північній війні на стороні Росії. У 1764р. у нашій сотні було 372 чоловіки. 1783р. після ліквідації Миргородського полку ми переходим до Київського намісництва. 1795р. Богачка переходить до Чернігівської губернії.
У 1726р. у Богачанській сотні було 228 дворів і належали вони гетьману Данилу Апостолу. В середині XVIII ст. земельні володіння в селищі мали: піп Маківський, німець Вольферд, поляк Заболотський і феоддали Данилевський, Базилевський, Науменко.