Дорошенко Петро (1627- 19 листопада1698) - визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьманУкраїни (1665-1676). Ставши у 1665р. гетьманом Правобережної України, поставив собі за мету кінцеве звільнення її від поляків. У 1667р. завдяки турецьким війскам добився від польського короля визнання суверенітету гетьманату на Правобережній Україні. У 1668р. був проголошений гетьманом Українипо обидва боки Дніпра. Боровся за незалежну Україну в її етнографічних межах.
Скільки хіміків до нього намагалося привести в систему все різноманіття елементів, що створили дивний світ навколо людини і які складають саму його істоту...
Уславлюючи воєнні походи Святослава, старокиївські літописці вирізняють такі риси особистості князя, як його невибагливість, лицарське ставлення до ворога. "Іду на ви" - цей гордий вислів київського князя став крилатим.
Глибокий розум, краса, духовність і освіченість Анни Ярославни cправляли незабутнє враження на її сучасників. Дочка Ярослава Мудрого гідно репрезентувала на чужині cвою батьківщину, яка в ті далекі часи була значно більш розвиненою культурно й економічно, ніж Франція.
Володимир Мономах (1053-1125) – онук Ярослава Мудрого, син великого князя київського Всеволода Ярославича та грецької царівни, дочки візантійського імператора Костянтина IX Мономаха, звідки й походить його прізвисько.
Англійська газета "The Times" оприлюднила список 50 кращих тренерів світу. Складали список вельми респектабельні експерти. Вони запевняють, що консультувалися із зарубіжними колегами і представниками старшого покоління, отже, оцінки були ретельно зважені.
Джеймс Найсміт відомий в усьому світі, як винахідник баскетболу. Він народився в 1861 році в Ремсей (Ramsay) містечку, біля Елмонта (Almonte), штат Онтаріо, Канада. Концепція баскетболу в нього зародилася, ще в шкільні роки, під час гри в “duck-on-a-rock”.
Леонтович Микола Дмитрович народився 1 грудня 1877 року в селі Селевинцях Брацлавського повіту Подільської губернії в сім'ї сільського священика. Раннє дитинство пройшло у селі Шершнях Тиврівської волості Вінницького повіту. Початки музичної освіти Леонтович здобув у батька, який грав на віолончелі, скрипці, гітарі, був досить освіченою людиною, деякий час керував хором семінаристів.
Дмитро Степанович Бортнянський (1751 (52)Глухів, Україна — †10 жовтня 1825, Петербург) — відомий український співак, композитор і диригент, автор 6 опер, камерно-інструментальних творів, хорових циклічних концертів, 10 двохорних концертів, херувимських та причасних творів. Створив новий тип хорового концерту.
12 грудня 2002 р. на 90-му році життя помер видатний хірург і вчений, Герой соціалістичної праці, лауреат Ленінської і 3 Державних премій України, академік НАН і АМН України, заслужений діяч науки України, професор, доктор медичних наук Микола Михайлович Амосов.
Олекса́ндр Сергі́йович Пу́шкін (рос.Александр Сергеевич Пушкин) (1799 — 1837) — російський поет, драматург та прозаїк, реформатор російської літературної мови, автор критичних та історичних творів. Пушкін ввважається визначним чи найвизначнішим російським письменником, його тексти розглядаються як найпрестижніший зразок російської літератури, подібно текстам Данте в Італії чи Ґете у Німеччині. Пушкіна ще за життя називали генієм, і з другої половини 1820-х років він став вважатися «першим російським поетом» (не тільки сучасності, але й усіх часів), а навколо його особи у читацької публіки створився справжній культ.
Польський письменник Генрік Сенкевич походив із збіднілої шляхетської родини. Навчався у 1866-70 роках на медичному та історико-філологічному факультетах у Головній школі (з 1869 - Варшавський університет). З ім'ям Генріка Сенкевича пов'язані досягнення польського історичного роману, а також роману психологічного та новели. Літературну діяльність він розпочав вже у студентські роки.
Міцкевич - найвидатніший польский поет. Його роль для польської літератури можна порівняти з роллю Пушкіна для російської літератури, Шевченка - для української. Міцкевич був родоначальником нової польської літератури й нової польської мови. Польський поет, засновник польського романтизму, діяч національно-визвольного руху, народився 24 грудня 1798 року на хуторі Заосся біля міста Новогрудка, що входить нині до складу Білорусії.
Йосиф Віссаріонович Сталін (справжнє прізвище - Джугашвілі), народився в маленькому містечку Горі, Тифліської губернії 21 грудня 1879 р., в родині чоботаря. Особистість, мабуть, одна з найзагадковіших та незвичайних в історії Росії, та й усього світу. Навіть факт його народження був сповитий своєрідною таємницею. Ходило багато легенд про походження Сталіна.