Розповіді про страшні місця в нашому світі лоскочуть нерви любителям адреналіну і страшних історій, охочим побачити те, від чого будь-які нормальні туристи тікають, не оглядаючись. Отже, 10 найжахливіших місць в світі, одне іншого страшніше.
Музей медичної історії Мюттера у Філадельфії Музей медичної історії Мюттера – це музей патологій, старовинного медичного обладнання і біологічних експонатів, розташований в старому навчальному комплексі лікарів Північної Америки. Більше всього цей музей відомий своєю величезною колекцією черепів, зібрані тут і всілякі унікальні експонати, наприклад труп жінки, який перетворився на мило в землі, де вона була похована. Тут же сіамські близнята з об'єднаною печінкою, скелет двоголової дитини та інші страшні експонати.
Лагуна Трук в Мікронезії Значна частина японських військово-морських сил лежить тепер на дні неглибокої лагуни Трук в Мікронезії, на північному заході Гаваїв. Сині глибини, обстежені Жаком Кусто в 1971 році і усіяні уламками військових кораблів і авіаносців, потоплених в 1944 році, стали доступними для дайверів. Хоча дехто до цих пір побоюється екіпажів, які так і не покинули свої бойові пости. Кораблі і літаки давно вросли в коралові рифи, але до цих пір їх жертвами стають нові і нові допитливі туристи, що сунуть ніс куди не слід.
Чаклунський базар Сонора в Мехіко, Мексика Відьми Мехіко, що сидять в тісних кабінках, за 10 баксів обіцяють швидке позбавлення від бідності і подружньої невірності, а в клітках на стінах наметів розвішені на продаж замучені екзотичні ігуани, жаби і дикі птахи. Ринок Сонора відкритий щодня для паломників з Мехіко і туристів з дальніх місць, які їдуть за прогнозами долі і обіцянками кращого життя. Це те місце, де все місцеве населення торгує "надприродними" штуковинами, починаючи від зілля за старовинними ацтекськими рецептами до статуй Будди. Вперті ентузіасти, можливо, зуміють купити тут трохи крові гримучої змії або сушених колібрі для принаджування успіху. Та варто пам'ятати, що чаклунство в Мексиці – це не жарти: Національна асоціація чаклунів притягувалася до президентських виборів, щоб, використовуючи заклинання, перетворити їх на чесні і демократичні.
Острів Пасхи, Чилі Одним з самих таємничих місць на землі є острів Пасхи, на якому стоять величезні, вирізані з каменя фігури гігантів, врослі в землю під тяжкістю тисячоліть. Статуї дивляться в небо, немов винні в якихось містичних злочинах. І лише кам'яним гігантам відомо, куди зникли люди, що встановили їх. На острові Пасхи більше ніхто не знає секрету виготовлення і переміщення, а також установки цих гігантських статуй зростом до 21 метра і вагою до 90 тон. Адже їх нерідко переміщали за 20 з гаком кілометрів від кар'єру, де працювали стародавні скульптори. Зараз на острові, де колись процвітала могутня цивілізація, ледве жевріє життя, і ніхто не знає, звідки взялися таємничі будівельники і куди вони потім зникли. Ну, окрім тих, звичайно, хто читав в дитинстві про подорожі Туру Хеєрдала. Для них всі ці таємниці – як саме виготовляли статуї і потім розміщували їх – більше не секрет.
Болота Манчак в Луїзіані Човни, які пливуть болотами при світлі факела човна з туристами оточують стародавні кипариси і довгі нитки моху, що звисають з кипарисових гілок. Звуки, які чуються вдалині, можуть належати rou-ga-rou – каджунській версії вервольфа. Болота Манчак ще називають "болотами примар". Знаходяться вони біля Нью-Орлеана, і це просто мрія готів. Говорять, що болота прокляла королева вуду, коли її взяли в полон на початку XX століття. В результаті в урагані 1915 року тут загинуло три села. Спокій цього пташиного кладовища порушують тільки періодично спливаючі трупи – наслідок комерційної діяльності більш ніж 100-річної давності. Крім того, алігатори, яких тут більше, ніж трупів, не погребують і свіжим туристським м'ясом.
Паризькі катакомби, Франція Кістки і черепи укладені по обидві сторони коридору, як товар на складі – багато товару. Повітря тут сухе і несе лише тонкий натяк на розкладання. Тут є і написи, в основному часів Великої французької революції, що посилають короля і дворян далеко і надовго. Після того, як потрапляєш всередину катакомб під Парижем, стає зрозуміло, чому Віктор Гюго і Енн Райс написали свої знамениті історії саме про ці підземелля. Вони тягнуться близько 187 кілометрів під усим містом і лише незначна їх частина відкрита для публіки. Говорять, що інші патрулює легендарна спеціальна підземна поліція, хоча, швидше за все, це роблять легіони мертвих. Або вампірів. Хоча хто їх там розбиратиме, в кінці кінців. Тут були кар'єри ще за часів римлян, а коли кладовища Парижа переповнилися, в 1785 році тунелі стали такими, як є.
Будинок Вінчестерів, Сан-хозе, Каліфорнія "Чарівний" Вінчестерський будинок – колосальна конструкція, з якою пов'язано багато забобонів. Одна ворожка повідала Сарі Вінчестер, спадкоємиці компанії з виробництва зброї, що примари убитих з вінчестерів переслідуватимуть її, якщо тільки вона не виїде з Коннектікуту на захід і не побудує такий будинок, що його не зможуть закінчити за все її життя. Будівництво почалося в Сан-хозе в 1884 році і не припинялося 38 років, поки Сара не померла. Зараз в 160 кімнатах будинку мешкають примари її безумства: сходи, що йдуть прямо в стелю, двері, які відкриваються посеред стіни, павукові мотиви, канделябри, крюки. З тих пір, як будинок був відкритий для відвідин, безперервно чуються скарги на ляскаючі двері, кроки ночами, рухомі вогні, дверні ручки, які повертаються самі собою. Навіть якщо туристи не вірять в примари, місце зносить дах своєю масштабністю.
Глухий кут Мері Кінг в Едінбурзі Декілька вулиць з похмурим минулим, прихованих під середньовічним Старим містом в Едінбургу. Місце, де закривали і залишали вмирати жертв чуми в XVII столітті, славиться полтергейстами. Туристів тут чіпає за руки і за ноги щось невидиме. Вважається, що це примара Ені, молоденької дівчини, яку її батьки залишили там в 1645 році. Через сто років, термін, який так люблять в страшних казках, на місці безвиході Мері Кінг побудували велику нову будівлю. У 2003 році безвихідь відкрили для туристів, яких привертали байки про його надприродні духи. Екскурсантів проводять вниз кам'яними сходами в тісні гнітючі провулки. Окрім кімнати Ені там відновлена експозиція середньовічного життя і смертей від чуми. Головне, не зупинятися, особливо коли відчуваєш крижаний подих смерті.
Окультне Телемське абатство на Сицілії Алістер Кроулі – мабуть, один з мерзотних окультистів у світі, і цей кам'яний фермерський будинок, набитий похмурими язичницькими фресками, колись був світовою столицею сатанинських оргій. Принаймні, так вважали в 1920-х роках. Кроулі відомий в основному своїми прихильниками типу Меріліна Менсона і тим фактом, що з'явився на обкладинці альбому "Бітлз" Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Кроулі заснував Абатство Телема, назване на честь утопії, описаної в "Гаргантюа" Рабле, девізом якої було "Роби, що побажаєш". Воно стало комуною вільної любові. Новачків примушували провести ніч в "Кімнаті кошмарів", де, накачавшись героїном і марихуаною, вони витріщалися на фрески землі, небес і пекла. Після того, як в абатстві помер популярний англійський денді, преса влаштувала скандал і змусила Муссоліні прикрити «шарашку». Сумно відомий підпільний режисер Кенет Енджер в 1945 році розкопав цю історію і зняв там фільм, який згодом загадково зник. Зараз абатство напівзруйноване і заросло травою. Але всередині збереглося декілька фресок, якими Кроулі залякував послідовників. Туристи, схильні до езотерики, можуть побродити і полоскотати там нерви.
Чорнобиль на Україні На Україні, приїхавши в покинуте місто Прип'ять, туристи потрапляють у зону відчуження. Тут всі речі кинуті в поспіху і залишені з того самого жахливого 1986 року, коли аварія на Чорнобильській АЕС примусила десятки тисяч людей назавжди покинути свої будинки. Розхристані розкриті квартири, в дитячих садках в'ється по розписних стінах плющ, валяються розкидані іграшки, на кухонних столах залишилися лежати недочитаними газети. Гойдалки, все так само скриплячи, розгойдуються у дворі під поривами мертвого вітру. Зараз, коли рівень радіації впав до безпечного на час короткострокового візиту, Чорнобильську зону відкрили для туристів. Екскурсії до Чорнобиля практично однакові, оскільки переміщення в зоні відчуження сильно обмежені. Як правило, туристи виїжджають з Києва на автобусі, потім пішки слідують до ЧАЕС, проходять по ній екскурсією, дивляться на "Саркофаг". Можна побродити по вулицях міста-примари Прип'яті і відвідати стоянки заражених транспортних засобів. А також зустрітися з місцевими жителями "забороненої зони".
|