Середа, 15.01.2025, 07:58

Вітаю Вас Гість | RSS

ГоловнаМій профільВихід

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Особи [116]
Біографії історичних особистостей, які здійснили вклад в історію
Спорт [22]
Реферати на теми, які касаються спорту
Історія [39]
Наука [16]
Цікаві історії [69]
Країни, регіони, міста [30]
Поезія [55]
Вірші різних авторів, у цій категорії українська мова не дотримується
Статті Великобагачанщини [7]
Статті про з історії та сьогодення району і зокрема селища
Великобагачанська поезія [2]
Поезія Великобагачанщини

Класні міні-ігри

Цікаві сайти


Наше опитування
Ваша думка про наш сайт
Всього відповідей: 97

Статистика

Онлайн всього 1
Гостів 1
Користувачів 0

Цікаві сайти
[27.12.2010]
Великобагачанська станція юних техніків (0)
[28.08.2009]
Енциклопедія міфології (0)
[21.02.2009]
Медіа пошукова система музики і відео (1)
[21.02.2009]
Анедоти з України (0)
[10.01.2009]
Сайт вболівальників фк "Ворскла" (1)

Останні фото

Реклама

Головна » Статті » Історія

Історичні помилки
Коли данського фізика Нільса Бора намагалися в чомусь переконати, посилаючись на думку знаючих людей, він відповідав так: "Експерт – це людина, яка зробила всі можливі помилки в дуже вузькій області". І треба визнати, тут Бор нітрохи не помилявся. Судіть самі.

Старогрецький філософ Арістотель вважав, що молочні зуби дитини формуються із затверділого молока матері і що у жінки менше зубів, ніж у чоловіка. До такого висновку він прийшов, перерахувавши зуби коням: у жеребця їх дійсно більше, ніж у кобили. А тому вирішив, що це вірно для всіх самок і самців. Будучи двічі одруженим, Арістотель так і не спромігся перевірити свою гіпотезу. Він же стверджував, що у мухи – вісім ніг. І довгий час європейські вчені не ставили це під сумнів.
Через багато століть його колега, німецький філософ Фрідріх Гегель, гаряче відстоював твердження, що в Сонячній системі може поміститися не більше семи планет.

А шведський природодослідник XVIII століття Карл Лінней, займаючись класифікацією тварин, визнав, що слон і мурахоїд відносяться до одного вигляду, оскільки обидва мають хоботи. Нинішня наука розвіяла помилки... і замінила їх новими.
Помилка етнографічна: "Самовар, матрьошку і пельмені придумали росіяни"

Насправді, пельмені до Європи в XIV столітті завіз Марко Поло – з Китаю. Спочатку вони прижилися на батьківщині мандрівника, в Італії ("равіолі"), а пізніше розійшлися по всьому світу. Звідти ж, з Китаю, в XVIII столітті до Росії приїхав самовар, який там називався "хо-го", і чай. Та і матрьошку, яка тепер вважається російською народною, промисловець, мільйонер і меценат Савва Мамонтов в 1890 році привіз з Японії. Там виготовляли дерев'яні фігурки бога Фукуруму, заховані одна в одну. Мамонтов лише додав іграшці інший національний колорит.
Помилка політична: "Статую свободи побудували американці"

А ось і ні. Її створив француз Фредерік-Огюст Бартольді. Спочатку він хотів назвати її "Прогрес, або Єгипет, що несе світло Азії", і приурочити до побудови французами Суецького каналу. Але єгипетський вельможа Ісмаїл-паша грошей на це не дав. Через три роки Бартольді все-таки створив статую, назвавши її "Свободою, яка освітлює світ". Як подарунок Франції до сторіччя США. Останні зобов'язалися побудувати для неї постамент. Правда, коли в червні 1884 року розібрану статую в 214 ящиках доставили в Штати, з'ясувалося, що постамент і не починали будувати. Конгрес відмовився виділити на це гроші. Допоміг емігрант з Угорщини Джозеф Пулітцер, пообіцявши опублікувати в газеті The World ім'я кожного, хто пожертвує грошей на добру справу. В результаті 28 жовтня 1886 року "Статую Свободи" встановили на острові Бедло. Бартольді просив у влади перейменувати його в Острів Свободи. Це зробили лише через 80 років.
Помилка історична: "Французькі революціонери вимагали "Свободи, рівності, братерства"

Насправді, учасники Великої французької революції 1789–1794 років вимагали не братерства, а власності. Гасло спотворив Наполеон III – невідомо, помилково або за злим наміром. Згодом ним активно користувалися російські більшовики. Адже не міг справжній комуніст вимагати власності. А ось французи кричали: "Свобода, рівність, власність!".
Помилка гастрономічна: "Коньяк винайшли французи"

Мабуть, це переконання теж подарував нам Наполеон. Він говорив: "Хто ображає коньяк, той ображає Францію". Насправді, спиртний напій придумали британці. Англієць Жан Мартелл, ірландець Річард Хеннесі та вихідці з Шотландії брати Отарди – в різний час вони займалися виноробством у французькій провінції Коньяк. Французи підключилися до цього заняття 100 років опісля.
 
Категорія: Історія | Додав: vb (15.01.2011)
Переглядів: 1755 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Новини і факти

Посміхнись
anegdot.com.ua «Анекдоти з України» - Нові та найкращі анекдоти української мережі

Пошук

Свіжі новини
[23.03.2011]
Демотиватори на сайті (1)
[23.03.2011]
Багачка буде без футболу?! (22)
[22.03.2011]
Відбулися РМО вчителів-предметників (0)
[26.01.2011]
Інформаційний термінал у школі (0)
[26.01.2011]
Творчий звіт у Білоцеркывці (0)
[21.01.2011]
Обласний з'їзд тваринників (0)
[20.01.2011]
З Днем Соборності України!!! (0)

Цікаве
Expect permanent results. male enhancement pills The only methods!;County Clerk of Court county clerk of the court Records select county by state.;Number. This is an incredibly reverse phone lookup useful service, which enables the. Used as a means of penis penis enlargement enlargement thousands.;Which reverse lookup you are researching into the online. Expect permanent results. male enhancement pills The only methods!;County Clerk of Court county clerk of the court Records select county by state.;Number. This is an incredibly reverse phone lookup useful service, which enables the. Used as a means of penis penis enlargement enlargement thousands.;Which reverse lookup you are researching into the online. Longer than average and your can penis enlargement exercises last!


Dron&Artemon&Levis © 2025Використовуються технології uCoz