Подніпров’я — український географічний і історичний край. Визначається долиною ріки Дніпро. Займає землі по ліву і праву сторони Дніпра, що лежать в безпосередній долині Дніпра і долинах (басейни стоку) малих і середніх річок-притоків Дніпра, а також наближені землі великих приток (Прип’ять, Десна).
Подніпров’я — український географічний і історичний край. Визначається долиною ріки Дніпро.
Займає землі по ліву і праву сторони Дніпра, що лежать в безпосередній долині Дніпра і долинах (басейни стоку) малих і середніх річок-притоків Дніпра, а також наближені землі великих приток (Прип’ять, Десна).
Розділяється на Верхнє Подніпров’я, Середнє Подніпров’я і Нижнє Подніпров’я.
Верхнє Подніпров’я — долина Дніпра від істока до устя Десни. На українській частині території Верхнє Подніпров’я входить до складу частково Чернігівської і Київської областей і межує на заході з Західним Поліссям (Волинь) і на сході — Подесення,Східне Полісся (Чернігівщина і Сіверщина). Територія Верхнього Подніпров’я також займає майже всю східну частину Білорусі і Смоленщину в Росії.
Середнє Подніпров’я — долина Дніпра від устя Десни до острова Хортиця (кінець Дніпровських порогів). Високі землі правого берега Середнього Подніпров’я називаються — Наддніпрянщина, яка є колискою української державності. Займає території Київської, частково Черкаської, Кіровоградської, Полтавської і Дніпропетроської областей. На заході межує з Поділлям, на сході — з Слобожанщиною і Донбасом. На Дніпропетровщині існує сіноним назви Подніпров’я — Придніпров’я.
Нижнє Подніпров’я — долина Дніпра від острова Хортиця до Дніпровського лимана. Займає частку території Дніпропетровської, Херсонської і Запорізької областей. На заході межує з Причорномор’ям, на сході — з Приазов’ям і Кримом.
|