Тим часом, інша АЕС- Чорнобильська - занепокоїла світову спільноту. Американські експерти її визнали найбільш забрудненим місцем Земної кулі. Решта 5 найбільш небезпечних місць планети - також розташовані на пострадянських теренах. Розповідає Олена Халік.
Експерти з екологічного центру "Блексміс інстітьют" збирають інформацію про рівень забруднення води, повітря та ґрунту у трьохстах містах світу, з них обирають десять найзабрудненіших. Лідирує у "чорній" десятці Чорнобиль. Експерти "Блексміс інстітьют" наголошують: у чорнобильській зоні найпоширеніша хвороба - це рак щитоподібної залози. За останні чотири роки там зафіксовано понад 4 тисячі нових випадків. Вітчизняні екологи твердять, що у разі, якщо у світі не станеться катастрофи подібної до чорнобильської, то лідируюче місце залишиться за Україною ще кілька десятків тисяч років.
Володимир Борейко, еколог: "Это очень длительный срок, который во временном отрезке тяжело даже представить, подобное пятно на карте Украины будет очень долго и с ним ничего нельзя сделать. Человек выпустил мирный атом из бутылки , а загнать его назад нету технических возможностей."
Анатолій Тишкевич працював ліквідатором на Чорнобильській АЕС. Він вважає, що якщо застосувати спеціальні технології реабілітації екології, то там можна і жити, і вирощувати овочі та фрукти. Тишкевич пропонує владі зробити зону відчуження автономною республікою, з власним парламентом.
Анатолій Тишкевич, "Союз робочих Чорнобиля": "Это трагелия для всего человечества, но что касается грязного места, с этим я согласится не могу. В 86 году я ниписал трактат "Про рациональне використовування забруднених земель, навколо Чорнобильської АС та інших, з мінімальними витратами". Этот трактат предусматривал использыванием бенарных цыклов."
Також до списку забруднених місць світу входить і три російських міста: Дзержинськ, який тривалий час був місцем виробництва хімічної зброї. Норильськ, де найбільше забруднені ґрунт та атмосфера, а також Рудна Пристань, там зафіксована підвищена концентрація свинця у ґрунті та питній воді.
|