Середа, 15.01.2025, 07:27

Вітаю Вас Гість | RSS

ГоловнаМій профільВихід

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Особи [116]
Біографії історичних особистостей, які здійснили вклад в історію
Спорт [22]
Реферати на теми, які касаються спорту
Історія [39]
Наука [16]
Цікаві історії [69]
Країни, регіони, міста [30]
Поезія [55]
Вірші різних авторів, у цій категорії українська мова не дотримується
Статті Великобагачанщини [7]
Статті про з історії та сьогодення району і зокрема селища
Великобагачанська поезія [2]
Поезія Великобагачанщини

Класні міні-ігри

Цікаві сайти


Наше опитування
Яка ваша улюблена пора року?
Всього відповідей: 110

Статистика

Онлайн всього 1
Гостів 1
Користувачів 0

Цікаві сайти
[27.12.2010]
Футбол.ua (0)
[10.01.2009]
Музичний сайт (0)
[08.03.2009]
Світ Вконтакті (1)
[10.01.2009]
Пошукова система "google" (0)
[21.02.2009]
Анедоти з України (0)

Останні фото

Реклама

Головна » Статті » Історія

Скасування автономного устрою Гетьманщини

З приходом до влади Катерини II у 1762р. наступ на автономні права Гетьманщини посилився. Після відставки К.Розумовського управління державними справами було передане ІІ-гій Малоросійській колегії на чолі з графом П.Рум’янцевим. Вона діяла до 1786р., і за ці роки автономії права українських земель практично були повністю ліквідовані. Причому процес ліквідації автономного устрою збігся в часі із завершальним етапом феодалізації суспільних відносин і юридичним закріпаченням великої маси селян та козаків.

З приходом до влади Катерини II у 1762р. наступ на автономні права Гетьманщини посилився. Після відставки К.Розумовського управління державними справами було передане ІІ-гій Малоросійській колегії на чолі з графом П.Рум’янцевим. Вона діяла до 1786р., і за ці роки автономії права українських земель практично були повністю ліквідовані. Причому процес ліквідації автономного устрою збігся в часі із завершальним етапом феодалізації суспільних відносин і юридичним закріпаченням великої маси селян та козаків.
Одним із перших заходів царизму у напрямі уніфікації адміністративного та військового устрою всіх територій стало перетворення у 1763-1764рр. п’яти слобожанських козацьких полків-Сумського, Охтирського, Харківського, Острозького та Ізюмського-на регулярні гусарські полки. У 1765р. скасовується полково-сотенний устрій Слобожанщини, а натомість створюється Слобідсько-Украшська губернія, перейменована в 1780р. на Харківське намісництв, ще пізніше-на Харківську губернію. Одночасно скасовуються всі колишні козацькі привілеї, а козаки стають звичайними "військовими обивателями".
Після завершення адміністративно-територіальних реформ на Слобожанщині настала черга Лівобережної України. Полково-сотенний устрій тут був скасований у 1781р., а вся територія колишніх десяти полків була поділена на три намісництва: Чернігівське, Новгород-Сіверське та Київське. Пізніше намісництва називали губерніями, які поділялися на повіти. Отже, одна з ознак державності періоду Гетьманщини-її полково-сотенний устрій-перестав існувати на всіх українських землях."
Незабаром ліквідовується ще одна ознака державності-збройні сили. У 1783р. замість козацьких і компанійських полків Гетьманщини були сформовані 10 регулярних кавалерійських карабінерних полків. Таким чином, уся територія Гетьманщини була зведена до статусу звичайної окраїни Російської держави. Особливо згубні наслідки мало запровадження на Лівобережній Україні в 1783р. кріпацтва із забороною селянам міняти господарів.
Щоправда, після смерті Катерини II уряд Павла І наприкінці XVIII ст. Спробував повернути Україні деякі особливості її національно-державного устрою. Зокрема, було відновлено роботу Генерального суду, але процес руйнації Гетьманщини набрав безповоротного характеру, і ці новації на нього істотно не вплинули.
Нова система адміністративно-територіального поділу, запроваджена у другій половині XVIII ст., мала згубні наслідки для існування автономії Гетьманщини з її стійкими традиціями самоуправління. За задумом царизму, це мало сприяти стиранню національно-культурних особливостей та перетворенню українських земель на ординарні провінції Російської імперії. Водночас консолідація території Наддніпрянщини мала важливе значення для подальшого розвитку українського етносу, хоч українські землі перебували у складі Російської централізованої держави

Категорія: Історія | Додав: vb (08.04.2009)
Переглядів: 2661 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Новини і факти

Посміхнись
anegdot.com.ua «Анекдоти з України» - Нові та найкращі анекдоти української мережі

Пошук

Свіжі новини
[23.03.2011]
Демотиватори на сайті (1)
[23.03.2011]
Багачка буде без футболу?! (22)
[22.03.2011]
Відбулися РМО вчителів-предметників (0)
[26.01.2011]
Інформаційний термінал у школі (0)
[26.01.2011]
Творчий звіт у Білоцеркывці (0)
[21.01.2011]
Обласний з'їзд тваринників (0)
[20.01.2011]
З Днем Соборності України!!! (0)

Цікаве
Expect permanent results. male enhancement pills The only methods!;County Clerk of Court county clerk of the court Records select county by state.;Number. This is an incredibly reverse phone lookup useful service, which enables the. Used as a means of penis penis enlargement enlargement thousands.;Which reverse lookup you are researching into the online. Expect permanent results. male enhancement pills The only methods!;County Clerk of Court county clerk of the court Records select county by state.;Number. This is an incredibly reverse phone lookup useful service, which enables the. Used as a means of penis penis enlargement enlargement thousands.;Which reverse lookup you are researching into the online. Longer than average and your can penis enlargement exercises last!


Dron&Artemon&Levis © 2025Використовуються технології uCoz