Постери для робочого столу на vetton.ru (0)

Останні фото

Головна » Статті » Спорт

Історія ФК «Арсенал-Київ»

Футбольний клуб було засновано 18 грудня 2001 року з ініціативи мера Києва Олександра Омельченка, яку підтримали депутати Київради. У статутному фонді внесок розміром 80% належить територіальній громаді міста Києва. З 2 кола 11 чемпіонату України у вищій лізі правонаступник ФК «ЦСКА» (Київ).

Свій перший офіційний матч новостворений колектив провів 16 березня 2002 року проти запорізького «Металурга» на виїзді, а перший домашній матч – 25 березня 2002 року проти сімферопольської «Таврії».

Перший сезон для «новоспечених канонірів» видався половинним, адже переформування клубу з ЦСКА до «Арсеналу» відбулося у перерві між першим і другим колом 11-го чемпіонату України. Друге коло команда, яка базувалася, в основному, на гравцях із київського ЦСКА, вела відчайдушну боротьбу за виживання у «вишці» і, зрештою, в останніх матчах чемпіонату залишила за собою право виступати у вищому дивізіоні на наступний рік.

У новому сезоні команду очолив новий наставник В‘ячеслав Грозний. І перше коло «каноніри» пролетіли, ніби на крилах! Особливо запам‘яталися виграші вдома у «Волині» - 8:1, «Таврії» - 5:0 та в гостях у запоріжського «Металурга» - 5:0!

На зимову перерву «Арсенал» залишався на третьому місці у турнірній таблиці, залишивши за собою київське «Динамо» і пропустивши вперед «Шахтар» та «Дніпро».

Друге коло «каноніри» розпочали з нульової нічиєї проти нещодавно «битого» у гостях запорізького «Металурга». Інші матчі другого кола теж дуже відрізнялися матчам, які були у першій половині сезону. Команда грала не так злагоджено, не так швидко та якісно. Як результат, багато нічиїх та кілька болючих поразок. Якщо Грозному і вдавалося когось здолати, то це був мінімальний рахунок, щось на кшталт 2:1 чи 1:0.

Проте, на кінець чемпіонату в «Арсенала» були гарні шанси потрапити до єврокубків, але поразка у 23-тому турі на своєму полі від донецького «Металурга» та нічиї з «Поліграфтехнікою» (24-тий тур - 0:0) та «Ворсклою» (26-тий тур - 1:1) поставили «канонірів» у глухий кут – останні 2 тури гри з «Динамо» та «Шахтарем». Обидва лідери чемпіонату боролися за золоті медалі, тому втрата очок розцінювалася б, як великий провал у таборах суперника.

У перед останньому турі «Арсенал» приймає «Динамо». Саме тоді вже почало зароджуватися київське «дербі». На стадіоні були присутні 15 000 глядачів, що для «Динамо» у Києві на той час було досить багато (у тому сезоні вдома на «Арсенал» приходило набагато більше, ніж на матчі «Динамо»). Гра була досить рівна. Команди вели відчайдушну боротьбу. Суддя багато свистів у сторону воріт «Арсенала» і не дав пенальті у ворота «Динамо» у першому таймі. Цікаво, як би пішла гра, якби «каноніри» забили гол… Все вирішив гол Максима Шацьких за 15 хвилин до кінця зустрічі.

Останній тур був дуже цікавий з точки зору турнірної боротьби. А перед останнім туром вона виглядала так: 1. «Динамо» - 70 очки, 2. «Шахтар» - 67, 3. «Металург» Д. – 57, 4. «Дніпро» - 56, 5. «Арсенал-Київ» - 56, 6. СК «Волинь» - 41. І теоретично і практично «каноніри» могли обійти «Дніпро» і вийти на четверте місце.

Останній тур дніпропетровці проводили на виїзді проти «Волині», а «Арсенал» у Донецьку проти «Шахтаря», якому задля чемпіонства треба було, щоб «Динамо» програло вдома «Металісту» і донеччани виграли «Арсенал» 10:0 або більше!

Цікаво було те, що до 50-тої хвилини «Волинь» вдома «розносила» дніпропетровський клуб 4:1, але «Дніпро» забив до кінця матчу 4 голи і матч закінчився 4:5 на користь гостей! «Шахтар» без проблем здолав київський «Арсенал» 3:0. Втім, перемога помаранчево-чорним не знадобилася, адже і «Динамо» впевнено переграло «Металіст» - 4:2. Отож кінцеве розташування команд у турнірній таблиці було таким: 1. «Динамо» - 73 очки, 2. «Шахтар» - 70, 3. «Металург» Д. – 60, 4. «Дніпро» - 59, 5. «Арсенал-Київ» - 56, 6. СК «Волинь» - 41.

Після обрання нового мера столиці Леоніда Черновецького постала реальна загроза зникнення футбольного клубу «Арсенал» (Київ). На порятунок прийшов відомий бізнесмен Вадим Рабінович, який викупив у Київської міської адміністрації 97% акції клубу і почалася нова історія клубу, який тепер має назву «Арсенал» (Київ).