Адміністрація сайту вітає всіх з найвеселішим святом, з 1 квітня. Бажаємо вам в цей день лише посміхатися і не бути ошуканими. На думку деяких дослідників, традиція жартувати 1 квітня походить ще від античного фестивалю Деметрія, який відбувався на початку квітня, і в основі якого лежала легенда про викрадення богом підземного світу Аїдом доньки богині Деметри - Прозерпіни. Пошуки доньки ні до чого не призвели – адже її крики були лише обманною луною. Ще одна гіпотеза пов'язує святкування Дня сміху з весняним рівноденням за Григоріанським календарем. Є також версія про походження традиції з подій, що описані в віршах з одинадцятого по п'ятнадцятий глави двадцять восьмої Євангелія від Матфея . За цією версією, у день, що відповідає сучасному 1 квітня, відбулося Воскресіння Христове, а римська варта могили, поширивши неправдиві відомості про те, що тіло ніби-то було вкрадене учнями Христа, стала зачинателем звичаю поширення неправдивої інформації (розіграшу) у цей день.
Цей день не внесено ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він з однаковим успіхом відзначається й у Росії, і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Скандинавії, і навіть на Сході. В одних країнах 1 квітня називають День сміху, в інших – День дурня. У цей день кожен хоче пожартувати над кимсь, тож ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші люди мимоволі посміхаються.
Як припускають науковці, до нас це свято прийшло з Німеччини, імовірно, на початку XVIII ст. Його називали ще брехливим днем або Марією-брехухою – одним із народних прізвиськ Марії Єгипетської – святої VI ст., день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня. Того дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком.
Йован Маркоскі залишає «Ворсклу»? Та керівництво «біло-зелених» усіма можливими методами утримувало свою «зірку». Звісно, корисність 29-річного сербского хавбека переоцінити складно, утім, що поробиш, коли від запропонованих грошей просто дар мови відбирає. Сьогодні з‘явилася інформація, згідно якої ФК «Велика Багачка», збільшивши свій минулорічний бюджет майже в десять разів, з метою популяризації футболу в полтавському регіоні хоче залучити до своїх лав плеймейкера Маркоскі. Таке повідомлення сьогодні, 1 квітня оприлюнив полтавський телеканал «Місто».
Щоправда, мова йде не про повноцінний контракт, а лише про піврічну оренду з правом можливого викупу, якщо Йован добре себе проявить в іграх чемпіонату Полтавської області та Кубку «Золотий Колос».
До речі, справа із трансфером Маркоскі до ФК «Велика Багачка» зав’язалася ще в жовтні минулого року, коли на центральному стадіоні «Ворскла» у фіналі Кубка області великобагачанська команда переграла «Жоржівку» — 2:0. Тоді, нібито, президент ФК із Великої Багачки Володимир Журавель та лідер «Ворскли» разом із ВІП-ложі спостерігали за перебігом подій в матчі й про все попередньо домовилися. У своє користування Маркоскі отримає службовий автомобіль «Таврія Нова» та однокімнатну квартиру в пентхаусі поблизу села Байрак в передмісті Великої Багачки.