На правому березі Псла, де у 19-му столітті був водний млин німецького поміщика Вульфреда, розташований один з найкращих пляжів Великої Багачки. Тут обидва береги річки з'єднує підвісний пішохідний міст довжиною 110 метрів. За спорудою, яка виготовлена з металевої сітки, закріпилась назва "міст кохання". Багато хлопців і дівчат влітку ходять саме сюди на побачення. Кожен мріє на мосту зустріти свою половину. Існує думка про те, що саме звідси найкоротша дорога на весільний рушничок. З початком пляжного сезону на піщаний берег площею в 0,4 га поспішають мешканці райцентру.
- Ще недавно тут була занедбана місцевість, - каже підприємець 46-річний Олександр Бут. - Там де зараз золотавий пісок, було напівсухе болото. А берег суцільно вкритий зарослями очерету. За 30 метрів звідти я побудував кафе. Тож виникла ідея взятися за упорядкування прибережної зони.
З обласного фонду природоохоронного середовища на розчищення русла річки підприємець отримав 35 тисяч гривень. Всі вони використані на оплату роботи персоналу гідроземснаряда. Дно і береги річки на ділянці довжиною 100 метрів стали значно чистішими.
На території пляжу встановлені 4 тіньових грибки з очеретяним дахом. Згодом з'явився дитячий майданчик з гіркою, каруселями та гойдалками. Для любителів спорту є турніки, "шведська стінка", бруси. Тут також регулярно проводяться районні та обласні змагання з пляжного волейболу та настільного тенісу. Є кабіна для перевдягання, туалет.
- Планую огородити територію пляжу парканом, - веде далі Олександр Іванович. - Вхід сюди, як і раніше, буде безкоштовним. Роблю це для того, щб зберегти берег від засмічування. На жаль, трапляються випадки, коли напівтверезі молодики вночі заїжджають «крутими тачками» прямо на пляж. Влаштовують п'яний шабаш і після себе залишають биті склянні пляшки та інший непотріб. Кожного ранку своїми силами наводимо порядок на березі.
Дбють тут і про безпеку відпочиваючих. Як і в попередні роки дно річки обстежили водолази. Ця послуга коштувала підприємцю близько 1000 гривень. Зараз на пляжі людей майже немає. Вода як слід не прогрілась. Однак з 8-ої до 20-ої години щодня у човні чергують два рятувальники.
Добре підготовлений до купального сезону пляж, що належить санаторію "Псьол".
На жаль, цього не можна сказати про решту ще 2-ох існуючих в районі зон відпочинку.
Олександр Прогрущенко
|