Про значення "стадіонного" дуба для культорної самоіденьтфікації Великої Багачки розводитися зайве. Куди ледь не у перщу чергу водять у нас як туристів, так і представників різних офіційних делегацій? Правльно. Зайвим свідченням важливості дуба є вік. Енциклопедичний довідник "Полтавщина", виданий у 90-х роках, зазначає, що дубові 650р.Нині вважається, йому понад 750р. А що??? І таке можливо! Полтава он ще швидшими тепами постаріла...
Нещодавнє споглядання нашого культового дерева дало привід для тривоги. В сідловині між двома стовбурами велетня з'явилися наскрізні отвори. Особливо вони помітні саме цієї пори року, коли сніг вже зійшов, а вегетаційні процеси ще не стартували. Чи є це наслідками пожежі 2003р., чи зумовлене інщими факторами - встановити важко, суттєвіше власне інще: в стовбурі дерева утворилося нове дупло - хвороба, яку треба лікувати. Інакше дуб втрачативе свою привабливість, а зважаючи на локалізацію дупла, становитиме небезпеку для усього і всіх навколо.
Хочеться вірити, шо у нашому краї вистачить і фахівців і достатньо відповідних посадових осіб, щоб допомогти дереву-велету. Беликобагачанський дуб справді красень. Давайте збережемо його таким!!!
Анатолій Карпов, газета "Рідний край"
|