Четвер, 25.04.2024, 12:48

Вітаю Вас Гість | RSS

ГоловнаМій профільВихід

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Особи [116]
Біографії історичних особистостей, які здійснили вклад в історію
Спорт [22]
Реферати на теми, які касаються спорту
Історія [39]
Наука [16]
Цікаві історії [69]
Країни, регіони, міста [30]
Поезія [55]
Вірші різних авторів, у цій категорії українська мова не дотримується
Статті Великобагачанщини [7]
Статті про з історії та сьогодення району і зокрема селища
Великобагачанська поезія [2]
Поезія Великобагачанщини

Класні міні-ігри

Цікаві сайти


Наше опитування
Ваша думка про наш сайт
Всього відповідей: 97

Статистика

Онлайн всього 1
Гостів 1
Користувачів 0

Цікаві сайти
[07.04.2009]
Українські реферати (0)
[21.02.2009]
Шахмати online (5)
[17.05.2009]
Все для Windows (0)
[17.05.2009]
Сайт ультрас полтавської "Ворскли" (0)
[27.12.2010]
Футбольні блоги (1)

Останні фото

Реклама

Головна » Статті » Спорт

Історія бк"Черкаські мавпи"
Із появою в Черкасах успішної та перспективної баскетбольної команди «Черкаські Мавпи» про наше місто заговорили по-новому. Баскетбол став професією, захопленням, хобі для багатьох черкасців, а баскетбольний майданчик – улюбленим  місцем відпочинку. Черкаси перетворилися на столицю баскетболу. Відтепер тут народжуються баскетбольні традиції, а «Черкаські Мавпи» прославляють наше місто далеко за межами України.  
 
Паралельними шляхами до спільної мети

Ідея створення у Черкасах баскетбольної команди виникла весною 2003
року. Спершу великі любителі баскетболу та фахівці з цього виду спорту Олександр Нагорний і Володимир Марченко організували в Черкасах чемпіонат міста серед чоловічих команд. Боротьбу за перемогу в міському турнірі вели 5 команд, зокрема, дві команди з Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, по одній команді з Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля та Черкаського державного технологічного університету, а також збірна  міста. Після вдало проведеного чемпіонату окрилені маленьким успіхом Володимир Марченко, Олександр Нагорний та Олександр Голинський вирішили створити професійну баскетбольну команду, яка могла б виступати у чемпіонаті України.

  А вже восени почалася підготовка до чемпіонату України серед команд першої ліги. На те, що  дебют за збігом обставин мав відбутися у 13 сезоні, ентузіасти не зважали. Було запрошено до команди черкаських хлопців, які пройшли школу дитячо-юнацького баскетболу, і кількох студентів з Черкаського інституту пожежної безпеки. Повернулися до Черкас Сергій Марченко та Дмитро Кукуруза, які грали у Вінниці у тамтешньому баскетбольному клубі.

Щодо вирішення найбільш складного питання – фінансування команди, то переговори із потенційними спонсорами велись постійно, однак все закінчувалося обіцянками. Лише ректор Черкаського інституту пожежної безпеки Микола Шкарабура підтримав ентузіазм першопрохідців, що стало, до речі, вирішальним у  прагненні стартувати в чемпіонаті України серед команд першої ліги. Команду назвали “Рятівник-Черкаси”.

Дві гри першого туру черкаські баскетболісти програли. У наступних же
чотирьох матчах  вони таки здобули свої перші дві перемоги. А вже після чотирьох виграшів у третьому турі ”Рятівник-Черкаси”  став реальним претендентом на вихід із групи “А” до наступного етапу чемпіонату.

З огляду на те, що у команди були фінансові проблеми,  Нагорний, Марченко і Голинський вирішили звернутися за допомогою до директора Черкаського ДОКу Сергія Одарича. Чому саме до Одарича? Річ у тім, що керівникам клубу вже важко було повірити, що  баскетбольній команді у Черкасах хтось допоможе.  Одарич у місті тоді був  людиною новою, і приїхав з Києва, де баскетбол, завдяки БК “Київ” був уже на підйомі. На той час розмова  мала вестися лише про допомогу в покупці м’ячів, комплектів форми. Тоді Марченко, Голинський і Нагорний ще не знали, що у 2003 році аналогічну ідею створення у Черкасах баскетбольної команди виношували… Сергій Одарич зі своїм бізнес-партнером Михайлом Бродським.
 
Урятувати ДОК і баскетбольну команду

Сергій Одарич приїхав до Черкас у 2002 році для того, щоб очолити деревообробний комбінат і зробити його за рік-півтора прибутковим підприємством. Коли Сергій Одарич став директором ДОКу, у підприємства було троє власників: він, Михайло Бродський та Сергій Ремінний. Із цієї трійки лише Сергій Ремінний не є великим фанатом баскетболу. На той час у Одарича і Бродського була мрія – після виведення ДОКу з кризи частину прибутку спрямовувати на баскетбол.

За рік, восени 2003 року, ДОК почав отримувати прибутки. Тоді Сергій Одарич та Михайло Бродський вирішили, що почнуть втілювати в життя баскетбольний проект орієнтовно через рік. Єдиною умовою було повне погашення ДОКом боргів. За кілька днів після розмови на цю тему до директора ДОКу за допомогою  підтримати черкаську баскетбольну команду „Рятівник" звернулися Нагорний, Голинський, Марченко.
 
– На той момент, – згадує Сергій Одарич, – ми нічого не знали про „Рятівник". Керівників команди до мене направила Ніна Андріївна Набокіна. У свій час Машбуд, де Ніна Набокіна була одним з менеджерів, надавав посильну допомогу місцевому баскетболу і таким чином вона була знайома з Володимиром Марченком. Гості мені розповіли, що тієї допомоги, яку надає пожежний інститут для участі у чемпіонаті України серед команд першої ліги, замало. Я сказав – чудово, що у нас сходяться думки, але ДОК ще не може зайнятися цим проектом в повному обсязі. Щоправда я пообіцяв, що подумаємо, в яких масштабах ми
зможемо допомогти. Порадившись з Михайлом Бродським і зваживши всі
наші можливості, ми вирішили, незважаючи на те, що ДОК ще не розрахувався з боргами, допомогти команді. „Рятівник" міг просто не дограти до кінця сезону, це з одного боку. З іншого боку, нам все одно потрібно було починати з першої ліги хоча й через рік. Тому ми спробували використати свій шанс на рік раніше, ніж планувалось. Тим паче ми бачили, що ДОК у сезоні 2004/2005 років зможе фінансувати команду, яка змогла б поборотись за путівку до суперліги. Ми прийняли рішення знайти резерви і фінансувати „Рятівник". В оперативному порядку було утворено спортивний клуб „Черкаси", який був зареєстрований 29 січня 2004 року. До його складу ввійшов „Рятівник" і участь у чемпіонаті вже продовжив під нашим патронатом.

Сезон 2004-2005рр. баскетбольна команда почала під назвою „Черкаські Мавпи”. Турнірну дистанцію у вищій лізі «Черкаські Мавпи» з новим головним тренером Анатолієм Федоренком пройшли рівно, здобувши путівку до суперліги.

Молода команда з високими амбіціями

У сезоні 2005/2006 рр. перед «Мавпами» керівництво команди поставило завдання –  протягом сезону боротися за бронзові нагороди суперліги. Команда з поставленою задачею впоралася, і на фініші сезону вела боротьбу із БК «Хімік» за 3 місце. Перемогу в цьому протистоянні здобув южненський клуб, а «Черкаські Мавпи» посіли 4 місце.

У сезоні 2006/2007 «Черкаські Мавпи» дебютували  у розіграші європейського Кубку Виклику. Успішно пройшовши груповий етап єврокубка, «Мавпи» дійшли до чвертьфіналу, де у напруженій боротьбі поступились землякам із Дніпропетровська- БК «Дніпро». У 16 чемпіонаті України «Мавпи» посіли четверте місце. Таки й же результат команда показала в розіграші  Кубка України.

У 2007 році центровий “Черкаських Мавп» Кирило Фесенко став п'ятим вітчизняним баскетболістом, якого запросили грати в Національну баскетбольну асоціацію (НБА) – США. За час перебування  в черкаському клубі Фесенко показував високі результати, підтверджуючи тим самим, що він є одним із найперспективніших українських гравців. Грою черкаського баскетболіста  зацікавилася  «Юта Джаз» із НБА. Керівництво  «Черкаських Мавп» підтримало прагнення Кирила грати в НБА, й  улітку 2007 року наш баскетболіст підписав контракт із американською командою «Юта Джаз».

«Юта Джаз» – професійний баскетбольний клуб, що виступає в Національній баскетбольній асоціації. Команда була заснована в 1974 році. Клуб базується в місті Солт-Лейк-Сіті, штат Юта.
 
Загалом у сезоні 2007/2008 команда у регулярному Чемпіонаті фінішувала лише сьомою, з розіграшу Кубку України вибула після ¼, а у Кубку Європи FIBA пройшовши кваліфікацію, "вилетілa" після 1 групового раунду. Причиною провалу стала навала травм та невдала селекційна політика, що призвело до зміни більш як 10-ти гравців у складі команди поточного сезону. Також був звільнений головний тренер Андрій Подковиров та запрошений на його місце досвідчений серб Йовіца Арсіч, що також є головним наставником національної Збірної Македонії.
Категорія: Спорт | Додав: vb (04.03.2009)
Переглядів: 1779 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Новини і факти

Посміхнись
anegdot.com.ua «Анекдоти з України» - Нові та найкращі анекдоти української мережі

Пошук

Свіжі новини
[23.03.2011]
Демотиватори на сайті (1)
[23.03.2011]
Багачка буде без футболу?! (22)
[22.03.2011]
Відбулися РМО вчителів-предметників (0)
[26.01.2011]
Інформаційний термінал у школі (0)
[26.01.2011]
Творчий звіт у Білоцеркывці (0)
[21.01.2011]
Обласний з'їзд тваринників (0)
[20.01.2011]
З Днем Соборності України!!! (0)

Цікаве
Expect permanent results. male enhancement pills The only methods!;County Clerk of Court county clerk of the court Records select county by state.;Number. This is an incredibly reverse phone lookup useful service, which enables the. Used as a means of penis penis enlargement enlargement thousands.;Which reverse lookup you are researching into the online. Expect permanent results. male enhancement pills The only methods!;County Clerk of Court county clerk of the court Records select county by state.;Number. This is an incredibly reverse phone lookup useful service, which enables the. Used as a means of penis penis enlargement enlargement thousands.;Which reverse lookup you are researching into the online. Longer than average and your can penis enlargement exercises last!


Dron&Artemon&Levis © 2024Використовуються технології uCoz