Субота, 20.04.2024, 17:41

Вітаю Вас Гість | RSS

ГоловнаМій профільВихід

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Особи [116]
Біографії історичних особистостей, які здійснили вклад в історію
Спорт [22]
Реферати на теми, які касаються спорту
Історія [39]
Наука [16]
Цікаві історії [69]
Країни, регіони, міста [30]
Поезія [55]
Вірші різних авторів, у цій категорії українська мова не дотримується
Статті Великобагачанщини [7]
Статті про з історії та сьогодення району і зокрема селища
Великобагачанська поезія [2]
Поезія Великобагачанщини

Класні міні-ігри

Цікаві сайти


Наше опитування
Як вам новий дизайн сайту?
Всього відповідей: 81

Статистика

Онлайн всього 1
Гостів 1
Користувачів 0

Цікаві сайти
[27.12.2010]
Футбол.ua (0)
[21.02.2009]
Цитати на всі випадки життя (0)
[17.05.2009]
"Оселя у Оксани" (0)
[08.03.2009]
Біографії великих українців (0)
[28.08.2009]
Сайт Устивицької школи (0)

Останні фото

Реклама

Головна » Статті » Цікаві історії

10 найпотрібніши канцелярських приладів
10 місце: Мабуть, прадавнім предком олівця і ручки була обпалена вогнем паличка – нею малювали ще «печерні люди». А першою вже достатньо оформленою канцелярською приналежністю були стрижні - клини для листа по сирій глині, ними користувалися в стародавній Ассірії. Греки і римляни користувалися стілосами - загостреними паличками.

9 місце: Знамените гусяче перо. Зазвичай при підготовці до писання перо чистили в розжареному піску, обрізали і заточували. Звичайно, гусяче пір'я мало недоліки: по-перше, воно жахливо скрипіло, а по-друге, з гусячого крила для листа годиться тільки 2-3 пера. Звичайно, була ще крейда, але нею не можна писати на білому папері.

8 місце: В кінці XVIII століття було створено металеве перо. Слуга аахенського бургомістра Янсена настільки піклувався про свого господаря, що виготовив перо із сталі. Правда, воно не мало прорізу посередині, тому бризкало і писало без натиску. Потім таке пір'я стали робити із золота і срібла.

7 місце: Перший опис олівця з графіту зустрічається в трактаті про мінерали, написаному в 1565 р. Графіт (якщо він був в суцільних шматках) добували як руду, розпилювали на пластинки, шліфували і тільки потім розпилювали на палички і вставляли в трубку з дерева або очерету.

6 місце: Перший справжній олівець. Пастухи, що пасли стада навколо озера Борроудейл в Британії, давно помічали, що шерсть їхніх овець стає чорною, якщо вони труться об скелі. Коли про це повідомили місцевих учених, вони вирішили, що в Борроудейлі на поверхню виходять поклади свинцю або "чорного каменя". Після цьогомісцеві жителі стали робити приладдя для письма, яке так і назвали "чорними каменями". По-тюркськи: чорний – це "кара", а камінь - "даш".

5 місце: Поміщати стрижні з чорного каменя (графіту) в дерев'яну оболонку запропонував французький хімік Ніколя Конте в XVIII столітті – це дозволяло економити, власне, графіт. Крім того, виявилось, що виготовлений по такому методу олівець пише навіть краще.

4 місце: Аристократи зазвичай використовували срібний штифт. Дуже забавна штука. Темно-сіра межа від такого штифта ставала коричневим при окисленні, і стерти цю лінію було неможливо. Срібним штифтом користувався Да Вінчі.

3 місце: Перша кулькова ручка. Взагалі-то її винайшли для потреб військової авіації (на висоті з такої ручки не витікало чорнило), але скоро виробники зрозуміли, що це справжня революція. Коли в 1945 році перша партія кулькових ручок поступила в продаж в Нью-Йорку, властям довелося виставляти кордон з декількох сотень поліцейських – такі були черги. За день вдалося продати 10 тис. ручок, хоча коштувала новинка недешево – стільки отримував американський промисловий робочий за 8 годин.

2 місце: Гумка. Спочатку для стирання написаного користувалися хлібним м'якушем. Коли з Латинської Америки завезли перший каучук, виявилось, що він стирає краще, і в 1770 році англієць Джозеф Прістлі виготовив першу справжню гумку. Залишалося зробити останній крок, але з ним вийшла заминка - лише в 1858 році американець Хайман Ліпман здогадався випустити олівець з гумкою на кінці.

1 місце: Перший в історії людства фломастер було винайдений в Стародавньому Єгипті. Цей засіб для письма був знайдений в гробниці Тутанхамона: мідна ручка зі вставленою в неї свинцевою загостреною трубочкою; усередині трубочки знаходилася тростинка, що заповнювалася чорнилом, яке просочувалося по волокнах стебла, накопичувалося на загостреному кінці і при письмі залишало чіткий слід на папірусі.
 
Категорія: Цікаві історії | Додав: vb (13.01.2011)
Переглядів: 1353 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Новини і факти

Посміхнись
anegdot.com.ua «Анекдоти з України» - Нові та найкращі анекдоти української мережі

Пошук

Свіжі новини
[23.03.2011]
Демотиватори на сайті (1)
[23.03.2011]
Багачка буде без футболу?! (22)
[22.03.2011]
Відбулися РМО вчителів-предметників (0)
[26.01.2011]
Інформаційний термінал у школі (0)
[26.01.2011]
Творчий звіт у Білоцеркывці (0)
[21.01.2011]
Обласний з'їзд тваринників (0)
[20.01.2011]
З Днем Соборності України!!! (0)

Цікаве
Expect permanent results. male enhancement pills The only methods!;County Clerk of Court county clerk of the court Records select county by state.;Number. This is an incredibly reverse phone lookup useful service, which enables the. Used as a means of penis penis enlargement enlargement thousands.;Which reverse lookup you are researching into the online. Expect permanent results. male enhancement pills The only methods!;County Clerk of Court county clerk of the court Records select county by state.;Number. This is an incredibly reverse phone lookup useful service, which enables the. Used as a means of penis penis enlargement enlargement thousands.;Which reverse lookup you are researching into the online. Longer than average and your can penis enlargement exercises last!


Dron&Artemon&Levis © 2024Використовуються технології uCoz