Четвер, 28.03.2024, 16:45

Вітаю Вас Гість | RSS

ГоловнаМій профільВихід

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Особи [116]
Біографії історичних особистостей, які здійснили вклад в історію
Спорт [22]
Реферати на теми, які касаються спорту
Історія [39]
Наука [16]
Цікаві історії [69]
Країни, регіони, міста [30]
Поезія [55]
Вірші різних авторів, у цій категорії українська мова не дотримується
Статті Великобагачанщини [7]
Статті про з історії та сьогодення району і зокрема селища
Великобагачанська поезія [2]
Поезія Великобагачанщини

Класні міні-ігри

Цікаві сайти


Наше опитування
Ваша думка про наш сайт
Всього відповідей: 97

Статистика

Онлайн всього 1
Гостів 1
Користувачів 0

Цікаві сайти
[12.10.2008]
Сайт Великобагачанської школи (0)
[21.02.2009]
Анедоти з України (0)
[17.05.2009]
Офіційний сайт ПолтавськоЇ ОДТРК Лтава (1)
[10.01.2009]
Пошукова система "google" (0)
[27.12.2010]
Великобагачанська ЗОШ на content.net (0)

Останні фото

Реклама

Головна » Статті » Особи

Іван Виговський

Іван Остапович Виговсь­кийІван Остапович Виговсь­кий — активний учасник Національно-визвольної війни українського народу в середині XVII століття — походив зі старовинного шляхетського роду Лу-чичів-Виговських. Освіту він здобув у Києво-Моги-лянському колегіумі, пев­ний час служив у держав­них установах Речі Поспо­литої, працював юристом у міському суді в Луцьку, виконував обов’язки на­місника луцького старо­сти,

Іван Остапович Виговсь­кийІван Остапович Виговсь­кий — активний учасник Національно-визвольної війни українського народу в середині XVII століття — походив зі старовинного шляхетського роду Лу-чичів-Виговських. Освіту він здобув у Києво-Моги-лянському колегіумі, пев­ний час служив у держав­них установах Речі Поспо­литої, працював юристом у міському суді в Луцьку, виконував обов’язки на­місника луцького старо­сти, перебував на війсь­ковій службі. Під час Націо­нально-визвольної війни Іван Виговський став одним із найближчих соратників Б. Хмельницького. Будучи генеральним писарем Військової канцелярії, він перетворив її на розгалужений та ефективний механізм державного управління.
У вересні 1657 році на Корсунській раді Виговський був обра­ний гетьманом України. Він намагався провадити незалежну внутрішню й зовнішню політику, виступав проти обмеження прерогатив української центральної влади на користь мос­ковського царя, проти посилення російської військової й адміністративної присутності в Україні. Для того щоб позбути­ся залежності від Москви, гетьман у 1658 році поновив дію українсько-кримського союзного договору, а восени того ж ро­ку уклав Гадяцьку угоду з польським королем. Згідно з цією угодою Гетьманщина мала увійти до Речі Посполитої як Вели­ке князівство Руське з окремим сеймом, адміністрацією й військом.
Виговський вимагав рівності православного духовенства з ка­толицьким, збереження прав Української православної церк­ви, надання київському митрополиту та єпископам місць у се­наті. Він також домагався визнання за Києво-Могилянським колегіумом статусу академії.
Іван Виговський шукав шляхи незалежності для України. Не-задоволений тиском з боку Московської держави, він на­прикінці червня 1659 року разом з кримським ханом здобув блискучу перемогу над царськими військами під Конотопом. Проте ця перемога не мала розвитку. Іван Виговський надав пе­ревагу польській і литовський орієнтації. Результатом цього став Гадяцький договір, у якому не були враховані інтереси широких верств козацтва. Невдоволення зростало, і воно спри­чинило повстання проти Івана Виговськрго, причому повста­лих підтримав і легендарний кошовий отаман Іван Сірко. У жовтні 1659 року Виговський залишився без гетьманської булави, але як воєвода київський і сенатор Речі Посполитої він продовжував перебувати на службі в короля Яна II Казимира. Щоправда, з 1662 року Іван Виговський брав активну участь у діяльності Львівського Ставропігійного братства і готував ан-типольське повстання. Він планував домогтися незалежності України вже під протекцією турецького султана. Його життя обірвалося трагічно. У березні 1664 року Івана Виговського схопили поляки й за вироком військового трибуналу (хоч як сенатор Речі Посполитої він підлягав лише суду короля) стра­тили.

Категорія: Особи | Додав: vb (05.04.2009)
Переглядів: 1097 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Новини і факти

Посміхнись
anegdot.com.ua «Анекдоти з України» - Нові та найкращі анекдоти української мережі

Пошук

Свіжі новини
[23.03.2011]
Демотиватори на сайті (1)
[23.03.2011]
Багачка буде без футболу?! (22)
[22.03.2011]
Відбулися РМО вчителів-предметників (0)
[26.01.2011]
Інформаційний термінал у школі (0)
[26.01.2011]
Творчий звіт у Білоцеркывці (0)
[21.01.2011]
Обласний з'їзд тваринників (0)
[20.01.2011]
З Днем Соборності України!!! (0)

Цікаве
Expect permanent results. male enhancement pills The only methods!;County Clerk of Court county clerk of the court Records select county by state.;Number. This is an incredibly reverse phone lookup useful service, which enables the. Used as a means of penis penis enlargement enlargement thousands.;Which reverse lookup you are researching into the online. Expect permanent results. male enhancement pills The only methods!;County Clerk of Court county clerk of the court Records select county by state.;Number. This is an incredibly reverse phone lookup useful service, which enables the. Used as a means of penis penis enlargement enlargement thousands.;Which reverse lookup you are researching into the online. Longer than average and your can penis enlargement exercises last!


Dron&Artemon&Levis © 2024Використовуються технології uCoz